zapytaj o projekt

projekt:

Lokomotywa

Lokomotywa to ośrodek diagnostyczny, terapeutyczny i oferujący zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży w niewielkim mieście Przasnysz na północy Mazowsza.
Przygotowałem i wdrożyłem projekt identyfikacji wizualnej złożony z projektu logo, materiałów reklamowych, palety kolorystycznej, doboru typografii. Na bazie nowego brandingu powstał też projekt strony internetowej Lokomotywy, która została przeze mnie wdrożona i dołączona również do tego portfolio.

klient:
Lokomotywa
moje role:
projekt logo
branding
ilustracje
plakat
2021
E74335
C 0%   M 64%   Y 70%   K 9%
E9899B
C 0%   M 38%   Y 31%   K 9%
FABB09
C 0%   M 25%   Y 95%   K 2%
31A753
C 46%   M 0%   Y 33%   K 35%
517BBD
C 42%   M 26%   Y 0%   K 26%
774694
C 11%   M 31%   Y 0%   K 42%
232323
C 0%   M 0%   Y 0%   K 80%
FBFAF9
C 0%   M 0%   Y 1%   K 2%

Logo Lokomotywy obrazuje jadącą maszynę parową. Wydobywający się z niej dym przybiera formę kolorowych baniek. Maszyna ta ma przywodzić na myśl pozytywne odczucia i wartości, takie jak kreatywność, produktywność, rozwój czy indywidualizm. Pomaga w tym paleta kolorystyczna zbudowana z kilku intensywnych, równoważnych barw, które razem tworzą żywy, radosny nastrój. Unikałem kolorów pastelowych, które nader często pojawiają się w grafikach skierowanych do dzieci. Wizerunek graficzny Lokomotywy jest tak zaprojektowany, aby nie był infantylny, lecz był przebojowy i skierowany do szerszej grupy wiekowej.

Typografię buduje bezszeryfowy krój pisma o zaokrąglonych krawędziach. Przy projektowaniu materiałów z jego użyciem stosowałem stałą grubość, aby zachować jednorodność tekstu i wrażenie jego geometryczności.

Przez materiały drukowane i cyfrowe przewija się motyw geometrycznych kształtów i ich różnorodnych kolorów. Prym wiodą kropki, koła, okręgi i wszystko co jest zaokrąglone. Przy ich użyciu starałem się budować zarówno twórcze, chaotyczne kompozycje, jak i układy bazujące na ścisłym porządku, który wytycza ramy na wizytówkach czy plakatach.

Na potrzeby projektu plakatów wykonałem cyfrowe ilustracje. W zależności od tematu plakatu postacie obrazują różne emocje i jest dobrany inny rodzaj kadru.

Na innych materiałach kolory i kształty układają się w abstrakcyjne kompozycje geometryczne.

dowiedz się więcej

odwiedź stronę internetową Lokomotywy

zobacz stronę

eksploruj dalej